Popierają nas

Samorządy:

Społeczności:

Rynek Infrastruktury: S7 Warszawa- Grójec ożywi region

fot.GDDKiA Rynek Infrastruktury: S7 Warszawa- Grójec ożywi region fot.GDDKiA

czw., 24/09/2015 - 23:00

Mazowiecki oddział Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad ogłosił przetarg na odcinek drogi ekspresowej S7 Warszawa – Grójec. Mieszkańcy miejscowości leżących w ciągu drogi nie kryją zadowolenia z nadchodzącej inwestycji.

Lesznowola w euforii

Lesznowola widzi w drodze ekspresowej S7 bardzo dużo możliwości. – To świetna wiadomość dla nas. Lesznowola czeka na tą drogę tak naprawdę od 28 lat – mówi portalowi „RynekInfrastruktury.pl” burmistrz Lesznowoli, Maria Batycka-Wąsik. – Ta droga stworzy możliwości do rozwoju i usprawni ruch w naszej okolicy – dodaje.

Połączenie dwóch inwestycji drogowych w regionie cieszy mieszkańców i władze. – Do tego projektu dochodzi drugi jakim jest obwodnica Lesznowoli w ciągu DW-721. Ma się ona łączyć z nową S7 w jednym z dwóch węzłów, które powstaną w naszej okolicy. Takie rozwiązanie niesamowicie nas cieszy ponieważ otwiera multum możliwości rozwoju dla naszej gminy – mówi Maria Batycka-Wąsik.

Tarczyn czeka na dwa węzły

– Ta inwestycja wpłynie pozytywnie na miasto i mieszkańców. Mamy teraz problemy na niektórych drogach związanych ze zbyt dużym natężeniem ruchu – mówi portalowi „RynekInfrastruktury.pl” burmistrz Tarczyna, Barbara Galicz. – mamy nadzieję, że nowa S7 odciąży nasze miasto. Jedną z dróg, którą codziennie przejeżdża bardzo dużo samochodów jest DW-876 – dodaje.

Przerzucenie tranzytu poza miasto to priorytet. Kolejnym atutem drogi jest ożywienie regionu. Obecnie gmina Tarczyn jest w 75% złożona z terenów rolniczo-sadowniczych. – Tereny lepiej skomunikowane są bardziej atrakcyjne dla inwestorów oraz osób, które chcą tu mieszkać. Nasz teren jest spokojny więc mamy dużo domków jednorodzinnych. Ich właściciele będą mieli lepszy dojazd – informuje Barbara Galicz.

S7 znaczy dużo dla Grójca

– Ta droga ma dla nas ogromne znaczenie. Potrzebujemy jej od dawna. W regionie potrzebne jest jeszcze kilka inwestycji drogowych jednak ta jest priorytetem – mówi portalowi „RynekInfrastruktury.pl” zastępca burmistrza Grójca, Karol Biedrzycki. – Kiedy S7 na odcinku Warszawa – Grójec zostanie ukończona kierowcy w końcu nie będą musieli stać w korkach. Przejazd na tej trasie znacznie się upłynni – dodaje.

http://www.rynekinfrastruktury.pl/wiadomosci/mazowieckie-s7-warszawa--grojec-ozywi-region-51081.html